0

2013 Gwinnett football schedules by team

Apalachee

Aug. 30 Lanier

Sept. 6 at GAC

Sept. 20 Gainesville

Sept. 27 at Clarke Central

Oct. 4 at Flowery Branch

Oct. 11 Loganville

Oct. 18 Cedar Shoals

Oct. 25 at Salem

Nov. 1 at Heritage

Nov. 8 Winder-Barrow

Archer

Aug. 30 at Mountain View

Sept. 6 East Coweta

Sept. 13 Brookwood

Sept. 20 at Parkview

Sept. 27 Dacula

Oct. 4 at Shiloh

Oct. 11 Central Gwinnett

Oct. 18 at Berkmar

Oct. 25 South Gwinnett

Nov. 1 at Grayson

Berkmar

Aug. 30 at Duluth

Sept. 6 at Meadowcreek

Sept. 13 Shiloh

Sept. 20 at Central Gwinnett

Oct. 4 South Gwinnett

Oct. 11 at Grayson

Oct. 18 Archer

Oct. 25 at Brookwood

Nov. 1 Parkview

Brookwood

Aug. 24 McEachern at Georgia Dome, 8:30 p.m.*

Sept. 6 at Mill Creek

Sept. 13 at Archer

Sept. 27 Parkview

Oct. 4 at Dacula

Oct. 11 Shiloh

Oct. 18 at Central Gwinnett

Oct. 25 Berkmar

Nov. 1 at South Gwinnett

Nov. 8 Grayson

Buford

Aug. 30 Elbert County

Sept. 6 at Gainesville

Sept. 13 Hancock Central

Sept. 27 Banks County

Oct. 4 at West Hall

Oct. 11 White County

Oct. 18 at Dawson County

Oct. 25 at Fannin County

Nov. 1 East Hall

Nov. 8 at North Hall

Central Gwinnett

Aug. 30 Collins Hill

Sept. 6 at Clarke Central

Sept. 20 Berkmar

Sept. 27 at South Gwinnett

Oct. 4 Grayson

Oct. 11 at Archer

Oct. 18 Brookwood

Oct. 25 at Parkview

Nov. 1 Dacula

Nov. 8 at Shiloh

Collins Hill

Aug. 30 at Central Gwinnett

Sept. 6 Dacula

Sept. 13 Habersham Central

Sept. 27 at Mountain View

Oct. 4 Peachtree Ridge

Oct. 11 at Norcross

Oct. 18 Meadowcreek

Oct. 25 at North Gwinnett

Nov. 1 Duluth

Nov. 8 at Mill Creek

Dacula

Aug. 30 Mill Creek

Sept. 6 at Collins Hill

Sept. 13 at South Gwinnett

Sept. 20 Grayson

Sept. 27 at Archer

Oct. 4 Brookwood

Oct. 11 at Parkview

Oct. 25 Shiloh

Nov. 1 at Central Gwinnett

Nov. 8 Berkmar

Duluth

Aug. 30 Berkmar

Sept. 6 at South Gwinnett

Sept. 13 at Peachtree Ridge

Sept. 20 Norcross

Sept. 27 at Meadowcreek

Oct. 4 North Gwinnett

Oct. 18 at Mill Creek

Oct. 25 Habersham Central

Nov. 1 at Collins Hill

Nov. 8 Mountain View

GAC

Aug. 23 at Stone Mountain/Hallford Stadium, 8 p.m.

Aug. 30 at Savannah

Sept. 6 Apalachee

Sept. 13 Chamblee

Sept. 27 Howard School (Tenn.)

Oct. 4 at Thomson

Oct. 11 at Westminster

Oct. 25 Hapeville Charter

Nov. 1 at Wesleyan

Nov. 8 Lovett

Grayson

Aug. 24 Colquitt County at Georgia Dome, 2:30 p.m.*

Aug. 30 North Gwinnett

Sept. 13 Parkview

Sept. 20 at Dacula

Sept. 27 Shiloh

Oct. 4 at Central Gwinnett

Oct. 11 Berkmar

Oct. 18 at South Gwinnett

Nov. 1 Archer

Nov. 8 at Brookwood

Hebron

Sept. 6 at Lakeview Academy

Sept. 13 Cross Keys

Sept. 20 at St. Francis

Sept. 27 at Pinecrest

Oct. 4 at George Walton

Oct. 11 Athens Christian

Oct. 18 Prince Avenue

Oct. 25 Commerce

Nov. 1 at Athens Academy

Nov. 8 Towns County

Lanier

Aug. 30 at Apalachee

Sept. 6 Oconee County

Sept. 13 at Franklin County

Sept. 20 at Madison County

Sept. 27 at Monroe Area

Oct. 11 Eastside

Oct. 18 Chestatee

Oct. 25 Stephens County

Nov. 1 at Lumpkin County

Nov. 8 Walnut Grove

Meadowcreek

Aug. 30 at Shiloh

Sept. 6 Berkmar

Sept. 20 at North Gwinnett

Sept. 27 Duluth

Oct. 4 at Mill Creek

Oct. 11 Habersham Central

Oct. 18 at Collins Hill

Oct. 25 Mountain View

Nov. 1 at Peachtree Ridge

Nov. 8 Norcross

Mill Creek

Aug. 30 at Dacula

Sept. 6 Brookwood

Sept. 13 at Mountain View

Sept. 20 Peachtree Ridge

Sept. 27 at Norcross

Oct. 4 Meadowcreek

Oct. 11 at North Gwinnett

Oct. 18 Duluth

Nov. 1 at Habersham Central

Nov. 8 Collins Hill

Mountain View

Aug. 30 Archer

Sept. 6 at Pebblebrook

Sept. 13 Mill Creek

Sept. 20 at Habersham Central

Sept. 27 Collins Hill

Oct. 11 at Peachtree Ridge

Oct. 18 Norcross

Oct. 25 at Meadowcreek

Nov. 1 North Gwinnett

Nov. 8 at Duluth

Norcross

Aug. 24 Booker T. Washington (Fla.), 7 p.m.

Sept. 6 at Parkview

Sept. 13 North Gwinnett, 8 p.m.

Sept. 20 at Duluth

Sept. 27 Mill Creek

Oct. 4 at Habersham Central

Oct. 11 Collins Hill

Oct. 18 at Mountain View

Oct. 25 Peachtree Ridge

Nov. 8 at Meadowcreek

North Gwinnett

Aug. 24 Camden County at Georgia Dome, 5:30 p.m.*

Aug. 30 at Grayson

Sept. 13 at Norcross

Sept. 20 Meadowcreek

Oct. 4 at Duluth

Oct. 11 Mill Creek

Oct. 18 at Habersham Central

Oct. 25 Collins Hill

Nov. 1 at Mountain View

Nov. 8 Peachtree Ridge

Parkview

Aug. 30 at Peachtree Ridge

Sept. 6 Norcross

Sept. 13 at Grayson

Sept. 20 Archer

Sept. 27 at Brookwood

Oct. 11 Dacula

Oct. 18 at Shiloh

Oct. 25 Central Gwinnett

Nov. 1 at Berkmar

Nov. 8 South Gwinnett

Peachtree Ridge

Aug. 24 Walton at Georgia Dome, 11:30 a.m.*

Aug. 30 Parkview

Sept. 13 Duluth

Sept. 20 at Mill Creek

Sept. 27 Habersham Central

Oct. 4 at Collins Hill

Oct. 11 Mountain View

Oct. 25 at Norcross

Nov. 1 Meadowcreek

Nov. 8 at North Gwinnett

Shiloh

Aug. 30 Meadowcreek

Sept. 6 at Redan

Sept. 13 at Berkmar

Sept. 20 South Gwnnett

Sept. 27 at Grayson

Oct. 4 Archer

Oct. 11 at Brookwood

Oct. 18 Parkview

Oct. 25 at Dacula

Nov. 8 Central Gwinnett

South Gwinnett

Aug. 24 Tallahassee Lincoln (Fla.) at Norcross (ESPN), 3:30 p.m.Sept. 6 Duluth

Sept. 13 Dacula

Sept. 20 at Shiloh

Sept. 27 Central Gwinnett

Oct. 4 at Berkmar

Oct. 18 Grayson

Oct. 25 at Archer

Nov. 1 Brookwood

Nov. 8 at Parkview

Wesleyan

Aug. 30 Holy Innocents'

Sept. 6 at Salem

Sept. 13 Stone Mountain

Sept. 20 at Brookstone

Sept. 27 Jefferson County

Oct. 4 Lakeview Academy

Oct. 11 Hapeville Charter

Oct. 18 at Westminster

Oct. 25 at Lovett

Nov. 1 GAC

Winder-Barrow

Aug. 30 Jackson County

Sept. 6 Monroe Area

Sept. 13 at Gainesville

Sept. 20 Salem

Oct. 4 at Heritage

Oct. 11 Flowery Branch

Oct. 18 Loganville

Oct. 25 at Cedar Shoals

Nov. 1 Clarke Central

Nov. 8 at Apalachee

All games 7:30 p.m. unless noted* Corky Kell Classic