0

County swim results

Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay

1. Thunderbolts, 1:07.16

2. Hanarry S & R Club, 1:09.91

3. Flowers Crossing, 1:10.68

Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay

1. Peachtree Corners North Man, 1:08.28

2. Hamilton Mill, 1:08.31

3. Riptide, 1:09.37

Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay

1. Thunderbolts, 1:19.87

2. Daniel Park, 1:23.49

3. Apalachee Aquatics, 1:23.94

Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay

1. Peachtree Corners North Man, 1:23.33

2. Hamilton Mill, 1:23.79

3. Thunderbolts, 1:25.43

Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle

1. McInerny, Haley, Maple Ridge Manta Rays, 32.46

2. Culberson, McKay, Sugarloaf Tpc, 35.53

3. McMurry, Rebecca, Thunderbolts, 35.72

3. Story, Sydney, Peachtree Station, 35.72

Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle

1. Taylor, Alex, Eastside Supersonic Eels, 29.68

2. Smith, Daniel, Hamilton Mill, 34.52

3. Beckman, Grayson, Rivermist, 36.44

Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle

1. Taylor, Leila, Eastside Supersonic Eels, 19.12

2. Armstrong, Natalie, Neely Farm Swim Team, 19.47

3. Neas, Ashley, Thunderbolts, 20.76

Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle

1. Schaefer, Preston, Peachtree Corners North Manor, 17.06

2. Torres, John Paul, Rivermist, 17.42

3. Stepp, Billy, Jones Bridge, 19.36

Girls 7-8 25 Yard Freestyle

1. Clark, Georgia, Rivershyre, 15.57

2. McKillip, Carlye, Lansmoore Lasers Swim Team, 15.88

3. McMullen, Haley, Flowers Crossing, 16.07

Boys 7-8 25 Yard Freestyle

1. Taylor, Alex, Eastside Supersonic Eels, 13.94

2. Ogden, Cameron, Rivershyre, 14.60

3. Pennington, Mark, Gwin Oaks Raiders, 16.14

Girls 6 & Under 25 Yard

Backstroke

1. Taylor, Leila, Eastside Supersonic Eels, 23.35

2. Roper, Meredith, Chateau Elan Swim Team, 23.69

3. Gries, Sarah, Peachtree Corners North Manor, 23.92

Boys 6 & Under 25 Yard

Backstroke

1. Schaefer, Preston, Peachtree Corners North Manor, 21.79

2. Torres, John Paul, Rivermist, 23.26

3. Cole, Graham, Sugarloaf Tpc, 23.51

Girls 7-8 25 Yard Backstroke

1. McInerny, Haley, Maple Ridge Manta Rays, 17.69

2. Powell, Kara, Meadow Trace Marlins, 18.90

3. Story, Sydney, Peachtree Station, 19.07

Boys 7-8 25 Yard Backstroke

1. Taylor, Alex, Eastside Supersonic Eels, 17.64

2. Ogden, Cameron, Rivershyre, 18.17

3. Radak, Ben, Fields Club Swim Team, 19.63

Girls 8 & Under 25 Yard

Breaststroke

1. McKillip, Carlye, Lansmoore Lasers Swim Team, 21.52

2. Culberson, McKay, Sugarloaf Tpc, 22.01

3. Drag, Natalie, Flowers Crossing, 22.36

Boys 8 & Under 25 Yard

Breaststroke

1. Smith, Daniel, Hamilton Mill, 20.62

2. Stroud, Davis, Cedar Creek Stingrays, 20.79

3. McDaniel, Joe, Eastmont Cove, 21.82

Girls 8 & Under 25 Yard

Butterfly

1. McInerny, Haley, Maple Ridge Manta Rays, 15.55

2. Link, Sarah, Thunderbolts, 17.23

3. Powell, Kara, Meadow Trace Marlins, 18.17

Boys 8 & Under 25 Yard

Butterfly

1. Smith, Daniel, Hamilton Mill, 17.88

2. Berman, Brady, Riptide, 18.80

3. Beckman, Grayson, Rivermist, 19.16

Girls 9-10 100 Yard Freestyle Relay

1. Gwin Oaks Raiders, 53.59

2. Thunderbolts, 1:00.27

3. Maple Ridge Manta Rays, 1:00.78

Boys 9-10 100 Yard Freestyle Relay

1. Peachtree Station, 58.17

2. Eastside Supersonic Eels, 58.45

3. Fields Club Swim Team, 58.95

Girls 9-10 100 Yard Medley Relay

1. Gwin Oaks Raiders, 1:01.83

2. Hamilton Mill, 1:10.02

3. Sugarloaf Tpc, 1:10.40

Boys 9-10 100 Yard Medley Relay

1. Eastside Supersonic Eels, 1:06.17

2. Daniel Park, 1:08.04

3. Peachtree Station, 1:08.85

Girls 10 & Under 100 Yard IM

1. Smith, Alexi, Gwin Oaks Raiders, 1:13.14

2. Wang, Christina, Gwin Oaks Raiders, 1:13.39

3. Wrolson, Maddie, Hamilton Mill, 1:18.69

Boys 10 & Under 100 Yard IM

1. McIntyre, Mason, Eastside Supersonic Eels, 1:14.03

2. O'Toole, Connor, Sugarloaf Tpc, 1:14.12

3. Bekemeyer, Cody, Coopers Pond, 1:18.37

Girls 9-10 50 Yard Freestyle

1. Jones, Lydia, Gwin Oaks Raiders, 27.79

2. Wang, Christina, Gwin Oaks Raiders, 29.15

3. Fleming, Morgan, Gwin Oaks Raiders, 31.41

Boys 9-10 50 Yard Freestyle

1. O'Toole, Connor, Sugarloaf Tpc., 28.70

2. Deloache, Cash, Evergreen Lakes, 29.40

3. Blanchard, Mitchell, Berkshire/Berkshire Manor Swim, 29.54

Girls 9-10 25 Yard Freestyle

1. Smith, Alexi, Gwin Oaks Raiders, 12.87

2. Wang, Christina, Gwin Oaks Raiders, 13.29

3. Phillips, Brooke, Meadow Trace Marlins, 14.26

Boys 9-10 25 Yard Freestyle

1. Deloache, Cash, Evergreen Lakes, 13.30

2. Hotop, Mitch, Cricket S & R Club, 13.31

3. Blanchard, Mitchell, Berkshire/Berkshire Manor Swim, 13.42

Girls 9-10 25 Yard Backstroke

1. Jones, Lydia, Gwin Oaks Raiders, 16.14

2. Wrolson, Maddie, Hamilton Mill, 17.05

3. Gilbert, Sara, Maple Ridge Manta Rays, 18.13

3. Freking, Jamie, Evergreen Lakes, 18.13

Boys 9-10 25 Yard Backstroke

1. Brooks, Powell, Peachtree Station, 16.42

2. O'Toole, Connor, Sugarloaf Tpc, 16.45

3. Hotop, Mitch, Cricket S & R Club, 17.09

Girls 9-10 25 Yard Breaststroke

1. Burns, Taylor, Morning View, 18.09

2. Lally, Hannah, Rivermist, 18.20

3. Smith, Alexi, Gwin Oaks Raiders, 18.39

Boys 9-10 25 Yard Breaststroke

1. McIntyre, Mason, Eastside Supersonic Eels, 17.60

2. Busch, Brandon, Thunderbolts, 18.19

3. Helmick, Garrett, Daniel Park, 18.48

Girls 9-10 25 Yard Butterfly

1. Jones, Lydia, Gwin Oaks Raiders,13.86

2. Wrolson, Maddie, Hamilton Mill, 14.98

3. Brooks, Danielle, Hamilton Mill, 15.49

Boys 9-10 25 Yard Butterfly

1. Deloache, Cash, Evergreen Lakes,14.40

2. McIntyre, Mason, Eastside Supersonic Eels, 14.80 3. Brooks, Powell, Peachtree Station,14.93

Girls 15-18 200 Yard Freestyle Relay

1. Morning View, 1:42.04

2. Thunderbolts, 1:44.13

3. Chateau Elan Swim Team, 1:44.73

Boys 15-18 200 Yard Freestyle Relay

1. Sugarloaf Tpc, 1:28.82

2. Evergreen Lakes, 1:29.25

3. Flowers Crossing, 1:29.69

Girls 15-18 200 Yard Medley Relay

1. Morning View, 1:53.32

2. Sugarloaf Tpc, 1:55.18

3. Chateau Elan Swim Team, 1:56.95

Boys 15-18 200 Yard Medley Relay

1. Flowers Crossing, 1:41.72

2. Summit Chase Country Club, 1:42.27

3. Sugarloaf Tpc, 1:42.50

Girls 15-18 100 Yard Freestyle

1. Cole, Aileen, Steeple Station, 53.31

2. Vann, Kaitlyn, Thunderbolts 53.93

3. O'Toole, Heather, Sugarloaf Tpc, 54.25

Boys 15-18 100 Yard Freestyle

1. Weyandt, Todd, Thunderbolts, 47.42

2. Ruffing, Mason, Evergreen Lakes, 47.73

3. Kendall, Drew, Evergreen Lakes, 48.73

Girls 15-18 50 Yard Freestyle

1. Cole, Aileen, Steeple Station, 24.54

2. Mason, Jessie, Riptide, 24.89

3. Vann, Kaitlyn, Thunderbolts, 25.30

Boys 15-18 50 Yard Freestyle

1. Hughes, Michael, Sugarloaf Tpc, 21.53

2. Robinson, Jared, Sugarloaf Tpc, 21.91

3. Weyandt, Todd, Thunderbolts, 22.17

Girls 15-18 50 Yard Backstroke

1. Evans, Jordan, Chateau Elan Swim Team, 27.36

2. O'Toole, Heather, Sugarloaf Tpc, 28.23

3. Mason, Jessie, Riptide, 28.74

Boys 15-18 50 Yard Backstroke

1. Diedrich, Kyle, Flowers Crossing, 25.21

2. Weyandt, Todd, Thunderbolts, 25.96

3. Porter, Cole, Summit Chase Country Club, 26.57

Girls 15-18 100 Yard IM

1. Evans, Jordan, Chateau Elan Swim Team, 59.44

2. D'Urso, Meg, Morning View, 1:02.03

3. Vann, Kaitlyn, Thunderbolts, 1:02.52

Boys 15-18 100 Yard IM

1. Diedrich, Kyle, Flowers Crossing, 54.91

2. Emmett, Nat, Meadow Trace Marlins, 55.35

3. Robinson, Jared, Sugarloaf Tpc, 55.59

Girls 15-18 50 Yard Breaststroke

1. D'Urso, Meg, Morning View, 31.32

2. Martin, Caitlin, Evergreen Lakes, 32.38

3. Eisler, Emma, Sugarloaf Tpc, 32.45

Boys 15-18 50 Yard

Breaststroke

1. Odom, Matthew, Hanarry West, 28.34

2. Emmett, Nat, Meadow Trace Marlins, 28.40

3. Bauer, Chris, Summit Chase Country Club, 28.54

Girls 15-18 50 Yard Butterfly

1. Evans, Jordan, Chateau Elan Swim Team, 26.32

2. Cole, Aileen, Steeple Station, 26.64

3. Martin, Caitlin, Evergreen Lakes, 27.27

Boys 15-18 50 Yard Butterfly

1. Diedrich, Kyle, Flowers Crossing, 23.93

2. Robinson, Jared, Sugarloaf Tpc, 24.04

3. Ruffing, Andrew, Evergreen Lakes, 24.40

Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay

1. Chateau Elan Swim Team, 1:53.18

2. Gwin Oaks Raiders, 1:56.33

3. Parkview, 1:59.65

Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay

1. Apalachee Aquatics, 1:51.29

2. Sugarloaf Tpc, 1:53.12

3. Cedar Creek Stingrays, 1:55.97

Girls 11-12 200 Yard Medley Relay

1. Chateau Elan Swim Team, 2:07.65

2. Gwin Oaks Raiders, 2:14.91

3. Connemara, 2:19.90

Boys 11-12 200 Yard Medley Relay

1. Apalachee Aquatics, 2:10.46

2. Cedar Creek Stingrays, 2:12.14

3. Sugarloaf Tpc, 2:16.83

Girls 11-12 100 Yard Freestyle

1. Bloch, Dakota, Gwin Oaks Raiders 58.32

2. Lefebvre, Frederique, Chateau Elan Swim Team 58.73

3. Schall, Elizabeth, Peachtree Corners North Manor 59.68

Boys 11-12 100 Yard Freestyle

1. Tarantino, Bradley, Apalachee Aquatics, 56.62

2. McMurry, Anthony, Thunderbolts, 58.02

3. Martin, Rory, Evergreen Lakes, 59.78

Girls 11-12 50 Yard Freestyle

1. Schick, Taylor, Peachtree Corners North Manor, 25.89

2. Gouge, Kelsey, Flowers Crossing, 26.30

3. Carr, Allison, Riptide, 28.18

Boys 11-12 50 Yard Freestyle

1. Tarantino, Bradley, Apalachee Aquatics, 25.96

2. McMurry, Anthony, Thunderbolts, 26.97

3. Hennessey, Conner, Gwin Oaks Raiders, 27.37

Girls 11-12 50 Yard Backstroke

1. Dudley, Rachael, Chateau Elan Swim Team, 29.57

2. Bloch, Dakota, Gwin Oaks Raiders, 30.49

3. Lefebvre, Frederique, Chateau Elan Swim Team, 31.91

Boys 11-12 50 Yard Backstroke

1. Tarantino, Bradley, Apalachee Aquatics, 30.19

2. McMurry, Anthony, Thunderbolts, 30.48

3. Nguyen, Klisman, Eastside Supersonic Eels, 30.83

Girls 11-12 100 Yard IM

1. Dudley, Rachael, Chateau Elan Swim Team, 1:05.37

2. Lefebvre, Frederique, Chateau Elan Swim Team, 1:09.32

3. Schall, Elizabeth, Peachtree Corners North Manor, 1:09.44

Boys 11-12 100 Yard IM

1. Griffiths, Jeffrey, Cricket S & R Club, 1:05.75

2. Nguyen, Klisman, Eastside Supersonic Eels, 1:07.64

3. Lehner, Ricky, Cedar Creek Stingrays, 1:12.03

Girls 11-12 50 Yard Breaststroke

1. Evans, Katie, Chateau Elan Swim Team, 32.98

2. Carr, Allison, Riptide, 34.03

3. BeVier, Carrington, Sugarloaf Tpc, 36.79

Boys 11-12 50 Yard

Breaststroke

1. Griffiths, Jeffrey, Cricket S & R Club, 33.95

2. Carter, Geoffrey, Cedar Creek Stingrays, 34.72

3. Hennessey, Conner, Gwin Oaks Raiders, 35.76

Girls 11-12 50 Yard Butterfly

1. Dudley, Rachael, Chateau Elan Swim Team, 28.79

2. Bloch, Dakota, Gwin Oaks Raiders, 28.98

3. Schall, Elizabeth, Peachtree Corners North Manor, 30.36

Boys 11-12 50 Yard Butterfly

1. Griffiths, Jeffrey, Cricket S & R Club, 29.02

2. Martin, Zachary, Berkeley Hills Country Club, 30.30

3. Martin, Rory, Evergreen Lakes, 30.35

Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay

1. Chateau Elan Swim Team, 1:45.31

2. Morning View, 1:47.61

3. Eastside Supersonic Eels, 1:48.96

Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay

1. Riptide, 1:37.98

2. Gwin Oaks Raiders, 1:40.73

3. Youth Swimming, 1:41.50

Girls 13-14 200 Yard Medley Relay

1. Chateau Elan Swim Team, 1:58.18

2. Morning View, 2:02.44

3. Eastside Supersonic Eels, 2:06.11

Boys 13-14 200 Yard Medley Relay

1. Sugarloaf Tpc, 1:53.24

2. Gwin Oaks Raiders,1:53.82

3. Youth Swimming,1:56.14

Girls 13-14 100 Yard Freestyle

1. Kenney, Caroline, Morning View, 54.21

2. White, Hailey, Thunderbolts, 54.43

3. Faulkner, Meghan, Eastside Supersonic Eels, 55.02

Boys 13-14 100 Yard Freestyle

1. Takas, Stephen, Summit Chase Country Club, 50.63

2. Schwab, Parker, Chateau Elan Swim Team, 50.72

3. Dunn, Mark, Gwin Oaks Raiders, 52.32

Girls 13-14 50 Yard Freestyle

1. Kenney, Caroline, Morning View, 25.26

2. Kendall, Ellen, Evergreen Lakes, 25.52

3. Lohr, Kaitlyn, Summit Chase Country Club, 25.83

Boys 13-14 50 Yard Freestyle

1. Takas, Stephen, Summit Chase Country Club, 23.49

2. Mason, Connor, Riptide, 23.52

3. Simonini, Zach, Lansmoore Lasers Swim Team, 23.96

Girls 13-14 50 Yard Backstroke

1. Kenney, Caroline, Morning View, 28.41

2. White, Hailey, Thunderbolts, 29.03

3. Lohr, Kaitlyn, Summit Chase Country Club, 29.91

Boys 13-14 50 Yard Backstroke

1. Coury, Jared, Apalachee Aquatics, 27.63

2. Mason, Connor, Riptide, 28.02

3. Pate, Wesley, Sugarloaf Tpc, 28.07

Girls 13-14 100 Yard IM

1. Faulkner, Meghan, Eastside Supersonic Eels, 1:02.11

2. White, Hailey, Thunderbolts, 1:03.32

3. Creed, Sommers, Chateau Elan Swim Team, 1:04.59

Boys 13-14 100 Yard IM

1. Schwab, Parker, Chateau Elan Swim Team, 59.17

2. Wise, Bradley, Youth Swimming, 1:00.12

3. Upchurch, Luke, Thunderbolts, 1:00.31

Girls 13-14 50 Yard Breaststroke

1. Springer, Kailee, Eastside Supersonic Eels, 32.68

2. Faulkner, Meghan, Eastside Supersonic Eels, 32.97

3. Phan, Tracy, Mountain Park Swim Team, 33.42

Boys 13-14 50 Yard

Breaststroke

1. Schwab, Parker, Chateau Elan Swim Team, 30.71

2. Doran, Kevin, Gwin Oaks Raiders, 30.93

3. Wise, Bradley, Youth Swimming, 31.01

Girls 13-14 50 Yard Butterfly

1. Wilding, Stephanie, Sugarloaf Tpc, 28.29

2. Creed, Sommers, Chateau Elan Swim Team, 28.37

3. Kendall, Ellen, Evergreen Lakes, 28.73

Boys 13-14 50 Yard Butterfly

1. Takas, Stephen, Summit Chase Country Club, 25.45

2. Mason, Connor, Riptide, 25.51

3. Simonini, Zach, Lansmoore Lasers Swim Team, 26.48